AMD’nin Yeni masaüstü İşlemcisi: A8-7670K

Microsoft Xbox One ve Sony Playstation 4‘ün teknoloji tedarikçisi AMD, Microsoft Windows 10, genel iş yükleri ve e-Sporlar için eşsiz bir performans sunan yeni A-Serisi APU’su A8-7670K‘yı  tüketiciler ile buluşturdu.

A8-7670K, enerji verimliliği sağlayan bir AMD CPU‘su ile güçlü performans gösteren AMD GPU‘sunu uygun bir pakette bir arada sunan bir AMD APU‘sudur. A8-7670Ksayesinde kullanıcılar gündelik iş yüklerinin kolaylıkla üstesinden gelirken Windows 10 ile sorunsuz bir şekilde video içeriklerini oynatıp Counter Strike: Global Offensive gibi popüler e-Spor oyunlarında rakiplerinin üstesinden gelebiliyor. 10 işlem çekirdeği (4 CPU + 6 GPU) ile güçlendirilen A8-7670K, bütçe odaklı ana akım kullanıcıların ihtiyacı olan işlem performansını kolaylıkla sağlıyor.

Enerji verimliliği ve kullanım kolaylığı: AMD APU’ları CPU ve GPU‘nun gücünü tek bir yonga üzerinde birleştirir.

10 işlem çekirdeği ile günümüz iş yükleri için eşsiz performans sunar (3.9 GHz’e kadar çalışan 4 CPU + 757 MHz’de çalışan 6 CPU).

Uyumlu uygulamalarda, iş yükünü doğru çekirdeklere otomatik olarak paylaştırıp yönlendirerek CPU ve GPU’nun bir arada çalışmasına imkan sağlayan Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) ile yeni performans ve verimlilik seviyelerine taşır.

 

Erişim ve Fiyat:

A8-7670K APU seçili internet sitelerinde ve yetkili sistem satıcılarında tüketicilere sunuldu.Yeni AMD A8-7670K APU ülkemizde 119$ + KDV SK. fiyat etiketi ile satışa sunuldu.